Menedżer Sprzedaży

Nie masz jeszcze Menedżera Sprzedaży?

Aktywuj

Samouczki: Oferty

Wielokrotne wystawianie ofert

Jeśli prowadzisz aktywną sprzedaż w serwisie Allegro i nie możesz pozwolić sobie na ręczne wznawianie każdej oferty, nowy Menedżer Sprzedaży pozwoli Ci zautomatyzować ten proces dzięki opcji wielokrotnego wystawiania oferty z szablonu.

Pamiętaj, że opcja wielokrotnego wystawiania, w nowym Menedżerze Sprzedaży, włączana jest w odniesieniu do szablonów produktów, a nie wystawionych ofert.

Dlatego bardzo ważne jest, by pracę z narzędziem rozpocząć od zbudowania magazynu tzn. wprowadzenie do niego produktów oraz przypisania do nich szablonów.

Pamiętaj, że wznawiać się będą jedynie oferty wystawione z szablonów nowego Menedżera Sprzedaży.

Opcję wznawiania możesz włączyć na dwa sposoby.

    1. Tworząc nowy szablon lub edytując szablon istniejący. Wówczas w edytorze szablonów należy przejść do zakładki Szczegóły oferty i w sekcji Wielokrotne wystawianie zaznaczyć wybraną opcję wznowienia.
    2. Zaznaczając szablony na liście produktów i klikając ikonę Wznawiaj. Pojawi się wówczas dodatkowe okno, w którym będziesz mógł wybrać opcje wznawiania, która Cię interesuje.

Jak zapewne zauważyłeś, nowy Menedżer Sprzedaży oferuje dwie opcje wielokrotnego wystawiania.

      1. Z pełną pulą przedmiotów z szablonu – po zakończeniu oferty zostanie ona wznowiona z pełną liczbą sztuk ustaloną w szablonie. Zmiana liczby sztuk w szablonie spowoduje wznowienie oferty ze zmienioną liczbą sztuk.
      2. Do wyczerpania przedmiotów z szablonu – oferta zostanie wznowiona tylko z niesprzedanymi podczas poprzedniego jej wystawienia przedmiotami. Na przykładzie – zakładając, że wystawiliśmy 10 sztuk i do momentu zakończenia oferty sprzedało się 5 sztuk, to oferta wznowi się z 5 przedmiotami. Pamiętaj, że w przypadku wybrania tej opcji modyfikacja dostępnych sztuk w szablonie nie spowoduje uwzględnienia tej zmiany we wznowionej ofercie. Istotna jest niesprzedana ilość sztuk po zakończeniu oferty.

Pamiętaj, że nowy Menedżer Sprzedaży kontroluje stany magazynowe, dlatego upewnij się, że w parametrach produktu została zdefiniowana wystarczająca liczba sztuk do wznowienia wystawionych ofert.

Kontakt

Skorzystaj z naszego Formularza kontaktowego