Menedżer Sprzedaży

Pomoc

Automatyczne wznawianie i sprzedaż do wyczerpania przedmiotów

 

Zapewnij  klientom dostęp do swoich artykułów o każdej porze! Dzięki opcjom przeznaczonym do ciągłej sprzedaży już nigdy nie zapomnisz wznowić zakończonej oferty.

W tym artykule dowiesz się:

  • czym jest oferta do wyczerpania przedmiotów
  • jakie są opcje wznawiania
  • jak włączyć/wyłączyć automatyczne wznawianie

 

1. Czym jest oferta do wyczerpania przedmiotów?

Oferta do wyczerpania przedmiotów to taka, która zakończy się dopiero, gdy sprzedasz wszystkie dostępne przedmioty lub sam ją zakończysz. Dzięki tej opcji zyskasz stały numer oferty.

Do góry

 

2. Jakie są opcje wznawiania

Jeżeli nie chcesz prowadzić sprzedaży w oparciu o ten sam nr oferty, możesz automatycznie wznawiać zakończoną ofertę:

  • Wznawianie z pełną pulą przedmiotów z szablonu - po zakończeniu oferty, MS wystawi ją ponownie z taką ilością sztuk, jaką wpisałeś w szablonie.
  • Wznawianie do wyczerpania przedmiotów z szablonu – MS wystawi kolejną ofertę wyłącznie z przedmiotami, których wcześniej nie sprzedałeś.


Przykład: wystawiłeś 10 sztuk i do zakończenia oferty sprzedało się 5 sztuk, oferta wznowi się z 5 przedmiotami. Ilość sztuk w szablonie nie ma znaczenia.

Do góry

 

3. Jak włączyć/wyłączyć automatyczne wznawianie

Przejdź do zakładki “Szablony” i zaznacz te, które chcesz zmienić. Następnie wybierz przycisk "Wznawiaj" pod listą szablonów. W wyświetlonym oknie zmień opcję wznawiania i "Zapisz zmiany".

Uwaga! Jeśli chcesz zakończyć ofertę, pamiętaj by wyłączyć opcję wznawiania w szablonie. Jeśli tego nie zrobisz, MS wystawi ją ponownie.

Do góry